Zakup noclegu w hotelu online – jakich systemów używamy?

hotele warszawa centrumNa naszym rynku w ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszą się wszelkiego typu system rezerwacji online. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą za pośrednictwem internetu zarejestrować hotel bez konieczności dzwonienia do poszczególnych hoteli lub wizyt osobistych. Profesjonalny system rezerwacji dla hotelu to również doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą rezerwować hotel za granicą, ale nie znają bardzo dobrze języków obcych.

Wygodne podróżowanie jeszcze nigdy nie było tak proste

Systemy rezerwacyjne obecne poprzez strony internetowe pozwalają z pominięciem wyszukiwarek internetowych dokonać szybkiego porównania oferty noclegowej dostępnej w miejscu do którego chcemy się wybrać. Systemy rezerwacyjne online oferowane przez firmy jak HRS, Booking, Trivago stały się współcześnie tak rozwinięte i generują zdecydowaną większość ruchu zainteresowanego rezerwacjami pochodzącego z internetu. Coraz mniejsze znaczenie mają więc moduły rezerwacji na stronach internetowych, co jednak nie jest żadnym powodem dla likwidacji swoich wizytówek internetowych.

Kompleksowy system rezerwacji hoteli online to duża oszczędność czasu, pieniędzy oraz nerwów i to nie tylko dla samych klientów, ale również i dla właścicieli hoteli.

Dzięki współpracy z wieloma programami rezerwacji internetowych można zdecydowanie poprawić ilość dokonywanych w obiekcie hotelowym rezerwacji. Z analizy ruchu w internecie dla zapytań dotyczących rezerwacji hotelowych wynika, że wśród polskich internautów dominuje kilka stron – poza wspominanymi powyżej systemami Booking, Trivago, HRS, również mniej reklamowane systemy rezerwacji – w których ogłaszają się nie tylko hotele i pensjonaty, ale mniejsze agroturystyczne gospodarstwa. Takimi systemami rezerwacyjnymi będą np. system Noclegi.pl

Jak obsłużyć wiele systemów rezerwacji online?

kobieta planująca podróż

Dobrze zaplanowana podróż zaczyna się od przeglądania ofert na portalach rezerwacyjnych

Na naszym rynku jest bardzo wiele firm, które oferuje hotelom mniej lub bardziej profesjonalne systemy rezerwacji online więc mamy naprawdę w czym wybierać. Warto jednak korzystać z sprawdzonych rozwiązań, które cieszą się wśród klientów bardzo dobrą opinią i dużym zaufaniem wśród klientów. Profesjonalne systemy rezerwacji dla hotelu pozwolą Nam znacząco zwiększyć sprzedaż. Warto zaznaczyć, że coraz więcej klientów poszukuje hoteli właśnie za pośrednictwem internetu dlatego też inwestycja w tego rodzaju systemy w dzisiejszych czasach wydaje się koniecznością.

Dla sprawnej obsługi kilku kont na serwisach rezerwacji online stworzone zostały odpowiednie programy obsługujące rezerwacje po stronie hotelu. W zależności od wielkości danego obiektu możliwe jest więc odpowiednie dobranie oprogramowania dla hotelu. Wśród oferowanych programów można znaleźć duże systemy które poza obsługą rezerwacji ze stron internetowych i aplikacji czy systemów rezerwacyjnych, układają grafik hotelowy, jak też odpowiadają za sprawną rezerwację pozostałych usług oferowanych przez hotele – zarówno usługi SPA jak też room service, zamówienia kierowane do restauracji. Oprogramowanie takie jak Intelihotel umożliwia również programowanie kart dostępu do pokoi, fakturowanie, zbieranie danych kontaktowych i statystycznych, a nawet sterowanie inteligentnym budynkiem!
Jednak nie każdy obiekt będzie w stanie wykorzystać wszystkie możliwości jakie daje takie oprogramowanie
– Mniejsze obiekty i pensjonaty często korzystają z bezpłatnych programów działających na zasadzie grafiku hotelowego. Programy te posiadają możliwość dokupienia modułów, które automatyzują sposób dokonywania rezerwacji hotelowych. Istnieją również gotowe programy dla mniejszych obiektów o funkcjonalności ograniczonej do obsługi gości hotelowych oraz rezerwacji dokonywanych przez systemy internetowych rezerwacji online. Przewagą tych programów jest pełne wsparcie ze strony pomocy technicznej, co jest niezwykle ważne dla sprawnego funkcjonowania obiektu. – mówi Robert Kielich, informatyk hotelowy z Hotel Ossa Congress & SPA a